Miercuri, 2 decembrie 2015, a avut loc Gala de premiere ELLE DECORATION ROMANIAN DESIGN AWARDS, una dintre cele mai importante competitii internationale de design, aflata la cea de-a doua editie in Romania. Delta Studio a sustinut evenimentul in calitate de partener principal, fiind un sustinator activ al designului romanesc de inalta calitate.
Evenimentul a avut loc la Club Control, Bucuresti, si a fost prezentat de Cosmin Tudoran, reunind figuri importante din lumea arhitecturii si designului.
Premiul pentru cea mai buna amenajare a unui birou de companie a fost primit de echipa Mana de lucru, pentru reamenajarea unui showroom de tamplarie, ce apartine companiei Schuco.
![1.](https://blog.deltastudio.ro/wp-content/uploads/2015/12/1.-600x400.jpg)
La categoria cea mai buna amenajare a unui spatiu public, preferata publicului a fost libraria Carturesti Carusel, amenajata de arhitectii Sabin Dumitriu, Adrian Cancer-Zeana, Ioan Vladescu, Andrei Palita.
![2](https://blog.deltastudio.ro/wp-content/uploads/2015/12/21-600x400.jpg)
Bloggerul Adela Parvu a inmanat premiul pentru cea mai buna amenajare a unei locuinte pentru Eclectico Apartament din Timisoara, amenajat de Ezzo Design.
![3](https://blog.deltastudio.ro/wp-content/uploads/2015/12/31-400x600.jpg)
Premiul pentru cel mai bun obiect de design al anului a fost inmanat de Dragos Bonea, director general Delta Studio pentru proiectul Flip, creat de Mihai Dumitrache si Maria Decu.
![12294848_1224709994212629_4609645335455182971_n](https://blog.deltastudio.ro/wp-content/uploads/2015/12/12294848_1224709994212629_4609645335455182971_n-600x400.jpg)
Cel mai bun designer de obiect al anului a fost desemnat Mihai Grama.
![5](https://blog.deltastudio.ro/wp-content/uploads/2015/12/5-600x400.jpg)
Premiul pentru intreaga activitate de design a mers la Nadia și Mihai Popescu.
![Mihai Popescu alaturi de Ileana Răducanu, redactorul sef al Elle Decoration Romania si Raluca Antonescu, General Manager Antonescu PR&Consulting](https://blog.deltastudio.ro/wp-content/uploads/2015/12/7-600x400.jpg)
Mihai Popescu alaturi de Ileana Răducanu, redactorul sef al Elle Decoration Romania si Raluca Antonescu, General Manager Antonescu PR&Consulting
Premiul pentru sustinerea designului si arhitecturii romanesti a fost inmanat echipei De-a arhitectura, pentru efortul lor de promovare a arhitecturii in randul scolarilor.
![6](https://blog.deltastudio.ro/wp-content/uploads/2015/12/6-600x400.jpg)
![12294757_1224709657545996_8873792485405203639_n](https://blog.deltastudio.ro/wp-content/uploads/2015/12/12294757_1224709657545996_8873792485405203639_n-600x400.jpg)
![p30](https://blog.deltastudio.ro/wp-content/uploads/2015/12/p30-600x400.jpg)
![p20](https://blog.deltastudio.ro/wp-content/uploads/2015/12/p20-600x374.jpg)
![11036581_1224709557546006_3640674785243039278_n](https://blog.deltastudio.ro/wp-content/uploads/2015/12/11036581_1224709557546006_3640674785243039278_n-600x400.jpg)
Felicitari tuturor participantilor si castigatorilor, abia asteptam sa vedem viitoarele voastre creatii!